Jeto.al

“Holluesit e gjakut” quhen ndryshe Antikoagulantët dhe Antiagreguesit

  “Holluesit e gjakut” quhen ndryshe Antikoagulantët dhe Antiagreguesit

Duke u nisur nga një rast në praktikën tonë klinike {pacienti përdorte Aspirinë si “hollues të gjakut” dhe ishte i shqetësuar se nuk po i ulej Niveli i Protrombinës (rritej

Lexo më shumë

Semundjet me transmetim seksual.

  Semundjet me transmetim seksual.

Dr Rudina Thanasi Dermatolog-venerolog Kirurg Estetik Kirurg Dermatolog Venerologji eshte shkenca mjeksore e cila merret me studimin djagnostikimin dhe trajtimin e semundjeve me transmetim sexual. Emri I venerologjise vjen nga

Lexo më shumë

Gonorea

  Gonorea

  Dr Rudina Thanasi Dermatolog-venerolog Kirurg Estetik Kirurg Dermatolog   Guide praktike e detajuar per gonoren , per meshkuj dhe femra. Ne popull gonorea njihet si pika e mengjesit. Semundje

Lexo më shumë

Strechmarks, dhe trajtimi I tyre.

  Strechmarks, dhe trajtimi I tyre.

Dr Rudina Thanasi Dermatolog-venerolog Kirurg Estetik Kirurg Dermatolog Strech marks jane carjet e lekures qe ndodhin si pasoje e humbjes se elasticitetit dhe plasticitetit te lekures, nen presion. Jane shume

Lexo më shumë

Si te parandalosh shfaqjen e qukave dhe njollave kafe ne kushtet e shtepise?

Si te parandalosh shfaqjen e qukave dhe njollave kafe ne kushtet e shtepise?

Dr Rudina Thanasi Dermatolog-venerolog Kirurg Estetik Kirurg Dermatolog 1 Evitohet ekspozimi ne djell midis oreve 11-17.   2 Vendoset krem

Lexo më shumë

Cfare lloji lekure kam? Lekura me tendence te yndyrshme.

Cfare lloji lekure kam? Lekura me tendence te yndyrshme.

Me deshiren per te ndihmuar pacientet qe nuk kane mundesine te vizitojne vazhdimisht nje dermatolog por pse jo edhe per

Lexo më shumë

Cfare lloji lekure kam? Lekura e yndyrshme. Si te kujdesemi per te?

Cfare lloji lekure kam? Lekura e yndyrshme. Si te kujdesemi per te?

Llojet e ndryshme te lekures.   Karakteristikat e pergjitheshme te lekures jane te ndryshme per gjithsecilin nga ne. Keto ndyshime

Lexo më shumë

Cdo gje qe duhet te dini per lekuren!

Cdo gje qe duhet te dini per lekuren!

Dr Rudina Thanasi Dermatolog-venerolog Kirurg Estetik Kirurg Dermatolog Kuriozitete dhe informatione te dobishme per lekuren; Lekura eshte nje organ I

Lexo më shumë

Cfare lloji lekure kam? Lekura vertete e yndyrshme, seboreike.

Cfare lloji lekure kam? Lekura vertete e yndyrshme, seboreike.

Lekura intensivisht seboreike karakterizohet nga nje nje sekrecion shume I bolleshem sebjumi. Zakonisht zona rreth cepave te hundes, mollezat ne

Lexo më shumë

Cfare lloji lekure kam? Lekura me tendence te yndyrshme.

Cfare lloji lekure kam? Lekura me tendence te yndyrshme.

Dr Rudina Thanasi Dermatolog-venerolog Kirurg Estetik Kirurg Dermatolog Me deshiren per te ndihmuar pacientet qe nuk kane mundesine te vizitojne

Lexo më shumë

Cfare lloje lekure kam? Lekura e thate.

Cfare lloje lekure kam? Lekura e thate.

Dr Rudina Thanasi Dermatolog-venerolog Kirurg Estetik Kirurg Dermatolog Lekura e thate. Lekure e thate quhet ai lloje lekure qe ka

Lexo më shumë
1 2 3 56